Jak działa nadajnik optyczny?

Dowiedz się więcej o nadajniku optycznym na https://telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX.

Z uwagi na fakt, że prawie codziennie korzystamy z sieci kablowych, muszą one obecnie być bardzo bezpieczne. Nie powinno więc zaskakiwać, że części wykorzystywane przez firmy monterskie są wysokiej jakości – tylko tak osiągalne jest wykonanie w stu procentach bezawaryjnej instalacji. Najważniejszymi częściami są oczywiście przewody, ale – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych elementów prawidłowe funkcjonowanie sieci nie będzie osiągalne. Innymi istotnymi elementami instalacji telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, które emitują wiązki światła przekazywane potem za pośrednictwem światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego istotne?

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej sieci optycznej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po źródle informacji i koderze. Zakodowane informacje są w ten sposób przekazywane światłowodami, zaś potem odbierane przez detektor, by trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny generuje światło, które charakteryzuje się niskim wypaczeniem danych i solidnością – z tego względu niemal absolutnie wyparł już starsze technologie.

Gdzie kupić nadajnik optyczny?

Żeby sieć okazała się efektywna oraz bezpieczna, do jej zamontowania trzeba wykorzystać wyłącznie części wysokiej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną rolę powinien funkcjonować we wszystkich warunkach – dlatego o tym, od kogo go kupić należy wiedzieć jeszcze w czasie planowania sieci. Przedsiębiorstwom parającym się fachowym zakładaniem instalacji zaleca się wybór jedynie sprawdzonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, którzy oferowane przez nich nadajniki obejmują prawem reklamacji, a w razie trudności w czasie montażu – zapewniają specjalistyczną pomoc klientom z całej Polski.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]