Kable RTV – klasyfikacja i zastosowanie

Dowiedz się więcej o kablach RTV na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

Bez wydajnych sieci nie sposób pobierać impulsu telewizyjnego czy internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najważniejszymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą osiągalne będzie transmitowanie danych do kolejnych węzłów oraz gniazd. Ze względu na to, jak są one ważne, firmy montujące instalacje z dużą uwagą wybierają używane przez siebie przewody. Ich wybór może stać się źródłem sporych problemów – przecież zależnie od sytuacji powinniśmy użyć odmiennych kabli. Istotna jest też ich niezawodność, bo instalacje muszą wytrzymać minimum kilkanaście lat eksploatacji. Jak zatem kupować kable RTV? Jakie ich rodzaje są dostępne?

Klasyfikacja kabli RTV

Najchętniej stosowanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem transmituje się sygnały internetowe, telewizyjne i telefoniczne. Jak łatwo się domyślić, przewody światłowodowe jako nośnik danych stosują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym wykorzystywane są także kable koncentryczne, które stosuje się przede wszystkim do transmisji sygnałów o niewielkiej mocy. Tego typu kable wykorzystywane są najczęściej do przesyłu informacji bezpośrednio do abonentów.

Jak dobrać kable RTV?

Jak już wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie będzie prosty. Z tego względu firmy zakładające tego typu sieci zazwyczaj stawiają umowę z doświadczonymi sklepami. Wybierając kable RTV od takiego dostawcy zyskujemy pewność, że złożona z nich sieć będzie zawsze niezawodna. Warto wybrać tego dostawcę, który sam wytwarza sprzedawane przez siebie kable RTV. Istotne jest również to, czy ekipa dostarczająca kable RTV udziela gwarancji i zapewnia pomoc w przypadku problemów – przecież to wytwórca musi doskonale znać swój produkt i niezależnie od sytuacji wypracować rozwiązanie, które ułatwi zamontowanie funkcjonalnej instalacji.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]