Stacja czołowa – odbiór cyfrowy i analogowy

Znajdź stację czołową na https://telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy element, który skupia różne komponenty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe podzespoły budują razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach najczęściej jest montowana.

Stacja czołowa – szybka konfiguracja

Stacja czołowa stosowana jest w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, budynkach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Przenosi ona sygnał do końcowych odbiorców. Specjalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z zasadniczych komponentów tworzących stację czołową. Można ją sprawnie zaprogramować za pomocą specjalnego oprogramowania. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – na przykład DTV AV2 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – przetwarzanie zróżnicowanych sygnałów

Poszczególne komponenty dedykowane są do transmisji różnych rodzajów sygnałów, przykładowo satelitarnych i AV. Sygnał analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują awarie w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą większe koszty. Większość części wchodzących w skład stacji czołowej ma też odrębne wejścia USB, dzięki którym można dodać własny content. Komponenty można swobodnie mieszać, tworząc całościowy system antenowy.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]