Dlaczego warto sięgnąć po profile aluminiowe?

Sprawdź, gdzie kupić profil aluminiowy.

Aluminium to jeden z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie surowców. Do jego plusów zalicza się przede wszystkim niewielka gęstość, która sprawia, że wykonywane z niego części nie są ciężkie – zaś to umożliwia wykonanie mnóstwa różnorodnych konstrukcji. Ma jednak pewne minusy – w stanie czystym nie jest zbyt odporne, dlatego w budownictwie i innych gałęziach przemysłu stosuje się zwłaszcza jego stopy, które charakteryzują się sporą wytrzymałością przy zachowanej niewielkiej wadze. W budownictwie najczęściej wykorzystywanymi elementami są rury i profile aluminiowe. W jakich celach jednak dokładnie się je stosuje?

Profile aluminiowe w mobilnych scenach

Profile aluminiowe to doskonały materiał do wykonywania mobilnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się na przykład przenośne estrady, namioty handlowe czy imprezowe, a także stanowiska wystawiennicze. Na zainteresowanie nimi w największej mierze rzutuje ich lekkość i wytrzymałość, lecz także łatwość projektowania konstrukcji i to, iż bez trudu możemy nadać im potrzebny wygląd. Umożliwiają to nowoczesne metody czyli malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą być pokryte farbą o każdym odcieniu na długi okres, bo naniesiona w ten sposób warstwa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie również wykorzystuje się profile aluminiowe?

Oprócz scen składanych, profile aluminiowe są wykorzystywane także w pozostałych dziedzinach. Świetnie sprawdzają się jako elementy różnego rodzaju sprzętu dla aktywnych, samochodów lub maszyn. Profile aluminiowe są również wykorzystywane przez inżynierów w wojsku, przy wznoszeniu przeszklonych budynków, w produkcji poręczy oraz płotów, a poza tym w przewozach drogowych. Dobrze także wspomnieć, iż profile aluminiowe są chętnie stosowane przez przedsiębiorstwa wytwarzające sprzęt elektroniczny i gospodarstwa domowego.

Kontakt z nami:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]