Kilka słów o budowie domów z bali

Skieruj się tu, aby zlecić budowę domów z bali.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie buduje się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej prezentują się nadzwyczaj ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. Na skutek tego domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i bardzo kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które zazwyczaj generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali naprawdę często spotkać można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie z chęcią wznoszone także w innych rejonach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Decydując się na dom z bali, powinno się zadbać, by zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]