Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Jeśli potrzebujesz podpory stropowej, powinieneś odwiedzić ten adres.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je wykorzystuje? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy rodzaj wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną strukturą, nowatorskimi rozwiązaniami oraz znakomitą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]