Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Sprawdź, gdzie nabyć szalunki Kraków, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, nazywane także deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Zwykle używa się ich podczas wylewania murów z betonu – wtenczas są one konieczne do tego, aby stosownie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki stosuje się również w trakcie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie przelotów na okna, drzwi i bramy. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jak inwestorzy mogą je zdobyć.

Rodzaje szalunków

Najstarszym rodzajem szalunków jest konstrukcja sporządzona z drewnianych desek bądź mocnych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ, którą można użytkować ponownie po zdemontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże pracochłonny – większa część inwestorów oraz wykonawców wybiera zatem użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do błyskawicznego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się z metalu, drewna lub sklejki, a także łączyć w sobie 2 albo 3 surowce. Zazwyczaj jednak korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę spajają łączniki, głowice ze stali lub aluminium, belki i narożniki.

Wynajem szalunków – kiedy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na co dzień zajmujące się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku ekip, które świadczą odmienne usługi oraz inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających postawić jeden obiekt. Zakup wszystkich modułów koniecznych do złożenia szalunku byłby zupełnie nieodpowiedzialny finansowo . Dużo mądrzejszym wyjściem jest wynajem szalunków.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]