Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Dowiedz się, gdzie kupić filtr minipleat

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedną z ostatnich pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też wciąż poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezmiernie ważne (np. w szpitalach).

Filtry dokładne minipleat filtrują pyły oraz dym tytoniowy

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i wykorzystywane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w urzędach, biurach lub budynkach mieszkalnych znakomicie spełnią swoje zadanie filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością też takie zanieczyszczenia, jak roztocza, dym tytoniowy bądź włókna. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej cechującą się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, iż produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – sprawna praca w ekstremalnym środowisku

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a wytrzymała konstrukcja, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia efektywną pracę w ciężkich warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju montowane są tam, gdzie powinno się zachować wysokie normy sterylności powietrza, np. na liniach produkcyjnych przemysłu elektronicznej.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Kontakt z nami:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46