Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Chcesz kupić mystic topaz? Wejdź na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna szczycącego się ogromnym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku nietrudno pomylić się, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem odpowiedniej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie dużej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – barwy

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień przybiera fioletowy odcień, niebieski zaś jest efektem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre skutki daje stosowanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często używają go więc do produkcji naszyjników, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda również w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się również mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można wybrać ozdoby do danej kreacji.