Kolczyki wiszące – nie tylko podłużne kształty

Dowiedz się, gdzie zamówić wiszące kolczyki.

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych elementów biżuterii. Zakładają je nie tylko kobiety – wzrastającym od jakiegoś czasu popytem cieszą się także wśród mężczyzn, głównie tych lubiących styl alternatywny. Nie można jakkolwiek kwestionować, iż kategoryczna większość wzorów projektowana jest dla pań. Nadzwyczaj efektowne są w szczególności wiszące kolczyki. Są one bardziej zauważalne, a w rezultacie w zdecydowanie mają wpływ na to, jak inni postrzegają naszą stylizację. To powoduje, że cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet w różnym wieku i noszących się w odmiennych stylach. Wielka różnorodność wiszących kolczyków pozwala dobrać je właściwie do każdej stylizacji. Jak jednak wybrać wiszące kolczyki pasujące do danej okazji? Na co winniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Kolczyki wiszące – mogą wpłynąć na wygląd twarzy

Długość kolczyków i ich kształt to atrybuty głównie wpływają na to, jak wizualnie jest postrzegana twarz, wobec tego trzeba zwrócić na nie uwagę przy wyborze kolczyków wiszących. Długie wiszące kolczyki (u jubilerów znajdziemy takie o długości nawet kilku cm) przedłużają twarz, natomiast te krótsze powodują, że wydaje się ona bardziej krągła. Tu duże znacznie posiada także kształt kolczyków. Wąskie powodują wysmuklenie owalu, zaś te bardziej sferyczne – wręcz . W sprzedaży kupimy również kolczyki bardziej neutralne, które nie wpływają za bardzo na postrzeganie kształtu naszej twarzy – w tym miejscu bezwzględnie powinniśmy wspomnieć między innymi o kolczykach przypominających krople wody.

Nie łącz kolczyków wiszących z wyrazistą biżuterią

Szukając kolczyków wiszących odpowiednio dostosowanych do danego ubioru należy mieć na uwadze, że są one niezwykle rzucającym się w oczy elementem. W sąsiedztwie innej wyrazistej biżuterii mogą więc wywołać odczucie braku umiaru. Wobec tego powinnyśmy stronić od noszenia ich do pokaźnych kolii, bransoletek lub zegarków. Wiszące kolczyki będą zaś wyglądały bardzo dobrze, jeśli w kreacji zostaną najsilniejszym akcentem – naturalnie pod warunkiem, iż będą współgrały z butami, ubraniem i stylizacją włosów.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]