Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Chcesz kupić biżuterię z cyrkoniami? Skieruj się tu.

W jubilerstwie masowo używane są niemal wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Są one pięknym elementem biżuterii, a przy okazji są jednym z podstawowych aspektów wpływających na cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się najlepszymi klejnotami wśród swoich zbiorów. Istnieją oczywiście także alternatywne sposoby dla mniej zamożnych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i podobnych właściwości. Przeważnie cyrkonia jest przezroczysta, ale okazy z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą przybierać wszystkie barwy, czy też nawet zmieniać je pod wpływem światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach stosuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na dobre zadomowiły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, posiadają one naturalnie też inne zastosowania. Używa się je przykładowo w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w wysokich temperaturach. W przeszłości, dzięki posiadanym właściwościom używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.