Srebrne wisiorki

Jeśli chcesz kupić zawieszki srebrne, powinieneś odwiedzić tę stronę

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Detergenty dla srebrnych ozdób są zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem używać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć kuferki wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej reaguje też na kontakt z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci barwę lub się odkształci. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo wrzucić do foliowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.