Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Jeśli chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, koniecznie wejdź na obraczki.net.pl.

Gdy odnajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Najpierw jednakże następuje ta wyczekiwana przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – symbol nieskończoności

Podarowanie ukochanej pierścionka to bardzo stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, iż od tego palca prowadzi żyła prowadząca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, iż tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano tylko wtedy, gdy mężczyźni chcieli zademonstrować swoją całkowitą ufność do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, aczkolwiek surowce te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich tworzenia zaledwie od kilku stuleci, natomiast znamienny wzrost ich popularności można spostrzec w XX w.

Drogie kamienie, platyna, a także drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z dużym brylantem, jednakże możliwości dowolnego dobierania rozmaitych kamieni i metali są szerokie. Prócz diamentów wykorzystuje się szmaragd, tanzanit bądź rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a także drewno, jednak ciągle na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i różnych typów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przeświadczenie, że mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych czynników: ilości karatów, wzoru, materiału czy użytego kamienia, toteż każdy odszuka elegancki, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania i uczucia, dlatego jego koszt ma drugorzędne znaczenie. Liczy się to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Kontakt z nami:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]