Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Po więcej szczegółów o digital painting kurs kliknij tutaj.

Sztuka nie zostaje w tyle i od lat próbuje podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już wystarczająca, aby zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, bowiem te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie. Wiedząc o tych realiach duży odsetek początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Współczesne narzędzia do malarstwa cyfrowego

Istnieje sporo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został podstawowym narzędzie game devów i artystów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak m.in. ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane gwaszem, farbami olejnymi bądź farbami akwarelowymi. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością kontaktu z autorem szkolenia

Praktycznie nauka digital paintingu przebiega w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, aczkolwiek żeby rozwinąć w dobrym kierunku swój warsztat, a przy tym poznać wszystkie opcje oprogramowania i niezbędne metody używania pędzli, rekomendujemy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Kluczowe jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem szkolenia.

Kontakt z nami:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]