Badania dla operatorów

Chcesz dowiedzieć się, kto oferuje badania operatorów Kęty? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź http://www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/.

Są niezbędne do tego, by sprawdzić, czy konkretna osoba jest wstanie podjąć pracę jako kierowca wózka lub innej maszyny. Choć sporo kandydatów podchodzi do nich z lękiem, jeśli nie dręczą nas problemy psychiczne, ich przejście nie powinno sprawić nam większych kłopotów. Jak jednak przebiegają badania operatorów pojazdów? Na co powinniśmy się przygotować?

Początek badania operatorów

Na początkowym etapie testu kandydat wypełnia opracowany przez specjalistę formularz. Musi w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w różnych, szczególnie problematycznych przypadkach. Po przeczytaniu odpowiedzi przyszłego kierowcy, psycholog będzie potrafił określić, jak dobrze radzi sobie ze stresem oraz przetestować jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Zawartość ankiety jest zależna od zawodu kandydata. Pierwszy etap badania operatorów zwykle powoduje duży niepokój, jednak jej przejście rzadko bywa niewykonalne.

Badania operatorów – przyrządy

Ostatni etap badania operatorów wymaga wykorzystania odpowiednio opracowanych przyrządów. Kolejne testy badają takie umiejętności jak prędkość reagowania lub podejmowanie decyzji w ekstremalnych przypadkach. Powinniśmy wiedzieć, że niekiedy ten etap testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli kandydat w rozmowie przyzna się do złego nastroju albo test udowodni, iż przed odwiedzeniem przychodni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może zostać wówczas odłożone na inny termin albo – gdy powodem okaże się alkohol – także odwołane.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]