Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

W tym miejscu uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące korekcji starczowzroczności.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów wynikających ze starości. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia w bliży, co tak naprawdę ogranicza możliwość rozwiązywania krzyżówek, korzystania z telefonu komórkowego czy komputera, czytania gazet, a także wykonywania wielu powszednich czynności. Presbiopia jest rezultatem zaburzenia zdolności oka do akomodacji albo jej zupełnej straty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednakże wywołuje to trudności. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary progresywne na ogół nie są tanie, zaś modele dwuogniskowe często nie są wygodne. Doskonałym rozwiązaniem może być tym samym zlikwidowanie starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń łatwe aktywności

Jak już napomknęliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia uchronienie się od szeregu przeszkód przy podejmowaniu się koniecznych, najprostszych czynności. Jednostki dotknięte tą chorobą (warto podkreślić, iż często pierwsze symptomy starczowzroczności manifestują się niedługo po czterdziestym roku życia) mają trudności z pisaniem bądź korzystaniem z telefonu, a także dokonywaniem zakupów (właściwie ogranicza możliwość odczytania ceny towaru) bądź jazdą komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z planów jazdy). Oprócz tego, w przeciwieństwie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego uciążliwe. Warto również pamiętać, że wada ta się ciągle pogłębia, a każde następujące 2 lata lata skutkują zazwyczaj osłabieniem widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie sposoby są dostępne?

Poza korekcją za pomocą szkieł korekcyjnych, możliwe jest również leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są również sposobem na to, by w czasie jednego zabiegu w pełni uwolnić się od wady w obu oczach.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]