Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

Skieruj się tu jeśli interesuje Cię laser wysokoenergetyczny cena.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Często jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: zapalenia, skręcenia stawów czy naderwania ścięgien. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany m.in. w leczeniu dyskopatii szyjnej, zapalenia stawów, lumbago oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i prysznicowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różną budowę i, w rezultacie tego, inny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe wysyłające podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]