Zabiegi okulistyczne – leczenie AMD

Tu uzyskasz szczegółowe wiadomości o leczeniu plamki żółtej.

Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to choroba wzroku, która dotyka ludzi w starszym wieku i zdecydowanie obniża jakość widzenia. Obecnie wyspecjalizowane kliniki oferują nowoczesne metody leczenia tej dolegliwości. Zabieg AMD jest środkiem umożliwiającym powrót do dawnego komfortu życia.

Palenie papierosów i inne potencjalne przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej charakteryzująca się najwyższym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to za jej sprawą widzimy ostro. Zwyrodnienie plamki żółtej jest wadą, która objawia się utratą ostrości wzroku i deformacją obrazu. Odróżniamy postać mokrą i suchą tej schorzenia. Na AMD cierpią najczęściej osoby po pięćdziesiątce, a podłoże przyczynowe wady nie zostało wciąż w pełni poznane. Przypuszcza się jednak, iż powodem zwyrodnienia plamki żółtej może być niewłaściwy tryb życia – m. in. długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV, nadwaga czy palenie tytoniu. Kluczowe mogą być też czynniki genetyczne oraz odrębne choroby współistniejące, takie jak hiperglikemia czy nadciśnienie tętnicze. Współczesna medycyna opracowała na szczęście techniki, które skutecznie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD przeprowadza się przy pomocy wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku suchej postaci AMD.

Leczenie AMD – jak przebiega?

Laser 2RT działa na zmienione komórki oka a zarazem nie wywołuje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Ten sposób leczenia jest pozbawiony ryzyka, co powoduje, iż może być przeprowadzany u wielu grup chorych narażonych na wadę lub utratę wzroku. Technologia laserowa powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe oraz aktywuje komórki do regeneracji. Laser 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – jest bezbolesne. Przed przystąpieniem do zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe, a sam zabieg trwa zaledwie parę minut.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]