Co warto wiedzieć o skiturach?

Skitury - na tej stronie dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Większość turystów wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, jedzie tam z reguły wyłącznie po to, aby spędzać dni na szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz w życiu uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Intensywne, ale nadzwyczaj satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa od kilku lat swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym relaksem w góralskim domu i przelotnym zjazdem z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na doświadczanie ich piękna podczas dość trudnych, ale dających wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią też używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich nart i butów.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników skitur są niewątpliwie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę nawet średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypraw odbywających się na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal położonego na wysokości przeszło 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, która trasa okaże się właściwa do zdobytych przez nie umiejętności, mogą liczyć na doradztwo organizatorów skitur i ich instruktorów.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]