Sri Lanka – wakacje inne niż wszystkie

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o wakacje Sri Lanka, uzyskasz na www.relaksmisja.com.

Chociaż nad Bałtykiem oraz w polskich Tatrach jest wiele atrakcyjnych punktów, w których można w interesujący sposób spędzić wczasy, nie raz marzymy by choć raz wyrwać się w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny wakacje na całkowicie inny poziom. Doskonałym pomysłem jest podróż do Azji, dlatego że tamtejsza tradycja oraz kultura są pod każdym względem odmienne od polskich, wobec tego polskiemu turyście przyniosą co niemiara fantastycznych wrażeń. Taką otwierająca oczy wycieczką z pewnością będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bowiem tak przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Sri Lanka – państwo pełne atrakcji krajobrazowych i historycznych

Sri Lanka to mały kraj umiejscowiony na Cejlonie i pobliskich drobniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, iż gros europejczyków za podstawową atrakcję uważa jej urocze wybrzeża, a także możliwość ujrzenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon słynny jest też z rozległych pól herbaty, której produkcja jest kluczowym sektorem gospodarki Sri Lanki. Jednak jest to również państwo, które w swoim pokrytym dżunglą centrum skrywa wiele zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno dziwić, dlatego że historia tego kraju sięga ponad 3 tys. lat.

Co więc wypada zobaczyć na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni z całą pewnością odwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek licznych religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni bądź zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który słynie także ze swoich lampartów, bawołów oraz krokodyli. Nie można także spędzić urlopów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie wypić filiżanki najbardziej smakowitego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie należy także przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Jak przygotować podróż na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w sporej grupie turystów z większością modnych biur podróży, niemniej jednak najwspanialsze wczasy na Cejlonie to te, które zostały zaplanowane w oparciu o nasze indywidualne zainteresowania. Takie podróże szyte „na miarę” planuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia dostosuje harmonogram wakacji do oczekiwań każdego turysty.

Kontakt z nami:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]