Jaki wpływ na młodzież ma gra w stroju sportowym?

Dowiedz się więcej o strojach sportowych dla dzieci.

Uprawianie sportów zespołowych jest bodajże ulubioną zabawą dzieci, ponieważ mogą wtedy spędzić czas z równolatkami, a równocześnie przebywać na świeżym powietrzu. Dla wielu z nich jednak uprawianie sportu nie jest tylko rozrywką, lecz także często łączy się z dążeniem do sukcesów jako profesjonalny sportowiec. Stąd też w ostatniej dekadzie można dostrzec znaczne zainteresowanie dzieci zapisaniem się do liceum o profilu sportowym lub grą w miejscowych klubach młodzieżowych. Dla początkujących zawodników potrzebny będzie tym samym odpowiedni strój sportowy.

Dlaczego gra w stroju piłkarskim jest ważna dla młodych sportowców?

W grach indywidualnych strój sportowy ma głównie znaczenie w odniesieniu do komfortu treningu i dostosowania ubrania do aktualnej pogody. Zawodnicy dobierają buty i odzież tak, żeby zwiększały efektywność ich treningów. Jednak w sporcie drużynowym jednakowe stroje sportowe mają pomocnicze podłoże psychologiczne, które niesłychanie silnie oddziałuje na młodych zawodników. Jednolity strój sportowy sprawia, że zespół błyskawicznie się spaja – zawodnicy już po paru wspólnych meczach odczuwają silniejszy związek z partnerami z drużyny. Mają dzięki temu odczucie bycia kawałkiem większej całości, tym samym z większym zainteresowaniem biorą się za swoje zadania, niezależnie od tego, jaką funkcję w drużynie spełniają. Co więcej, umieszczenie na t-shircie nazwisk zawodników i wyznaczanie im ich własnych numerów znacznie wpływa na poczucie pewności siebie u młodych sportowców.

Dzieci będące zawodnikami drużyny w klubie czy też szkole sportowej często wywodzą się z rodzin o rozmaitym statusie społecznym, co może odzwierciedlać się w ich powszedniej odzieży. Jeśli zespół zadbał o kupno takiego samego obuwia i strojów sportowych dla swoich zawodników, te różnice nie są tak wyraźne – na boisku ich instruktor zwraca uwagę bowiem wyłącznie ich technikę gry. Mówiąc o kwestiach finansowych warto wspomnieć też, że zaplanowanie kupna strojów sportowych dla całego zespołu daje miarodajne oszczędności, gdyż przy dużych zamówieniach sklepy czasem oferują rabaty.

Kontakt z nami:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]