Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Zainteresowany Himalaje wycieczka? Skieruj się tutaj.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba nadmienić również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się polem rywalizacji uznanych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Trudności sprawia też samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Shishapangmy lub Lhotse

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Karakorum bądź Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy są poza ich zasięgiem, bowiem nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]