Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Tutaj znajdziesz więcej informacji o najciekawszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Małopolska może poszczycić się kolosalną rozpiętością geograficzną przyrodniczą i ślicznymi pejzażami. Duże wrażenie robią w szczególe góry, których w Małopolsce nie brakuje – niemniej jednak nie jedynie. Wiele z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Prezentujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są niezmiernie zróżnicowane. Odnajdziemy tu zarówno takie szlaki rowerowe, jakie są trudne technicznie, jak i trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są nadzwyczaj malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie widoków.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wtrącić o trasie VeloDunajec, jaką niektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy wiele atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie największą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są epokowe!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej kultowych i najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego zaletą – prócz ślicznych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest kapitalna nawierzchnia i mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem własny rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy zapewnia takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków oraz przyciągająca natura, jednak również przewyższenia i trudności techniczne na trasie.