Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Korzystna oferta trekkingów

Górskie wypady mają różne formy. Od krótkich spacerów po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w poruszaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jednakże w zamian za niejednokrotnie ogromny wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do silnego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga dobrej sprawności i minimum elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla uczestników z wysoką kondycją, wiedzą z zakresu natury wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także niebojących się trudnych warunków obozowania w trakcie długiej wędrówki.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W Polsce miłośnicy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, sporą popularnością cieszą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, wschodnia część Karpat, jak również bałkańskie Góry Przeklęte. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]