Wycieczka na Kilimandżaro – tej wyprawy nigdy nie zapomnisz

Wycieczka na Kilimandżaro - więcej o ofercie na http://bit.ly/2VTjyr4.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel wielu globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Niezatartych przeżyć bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Podróżników wabią głównie malownicze krajobrazy, kurczące się już lodowce, jak również sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnej preparacji – ze względu na znaczną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez około 8 do 9 godzin dziennie.

O czym trzeba pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto także wyposażyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni też właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty, a także korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]