Co zamiast kablówki? Antena SAT!

Jeśli chcesz kupić antenę satelitarną, koniecznie wejdź na telmor.pl.

Większość z nas ma we własnym mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy serial bądź talk-show telewizyjny. Aby odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie specjalnej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą na ten moment kupimy bez trudu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która często określana jest mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można w związku z tym odbierać nadal nadzwyczaj popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u niektórych widzów z kablówką. Jest to rezultatem tego, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyliczyć można parę rodzajów anten SAT. Zakupić można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe i panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się określonymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Aktualnie zazwyczaj konsumenci wykorzystują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia zrobione są tak, by nie ulegały zniszczeniu w efekcie oddziaływania zmiennych warunków pogodowych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, wysokie i niskie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich stanie technicznym. Najwyższej klasy antena SAT będzie nam służyła długo.

Co poza anteną satelitarną jest wymagane do odbioru telewizji?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem potrzebnym do tego, by bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba też posiadać odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwej pozycji. Potrzebny jest też konwerter (dwupasmowy lub działający na pojedynczym paśmie), kabel współosiowy i odbiornik satelitarny.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]