Czapsy oraz sztylpy skórzane – zastosowanie

Sprawdź, gdzie zamówić sztylpy skórzane.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Główne cechy sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach najczęściej znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty cechuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]