Części do samochodów francuskich – co najczęściej ulega awarii

Dowiedz się więcej o częściach do samochodów francuskich na france-car.com.pl.

Francuskie samochody należą do najczęściej nabywanych przez kierowców z Polski. Są cenione głównie ze względu na znaczną dostępność – zarówno jeśli chodzi o same samochody, jak i przeznaczone do nich części zamienne – oraz przystępną cenę. Szczególnie popularnymi w naszym kraju francuskimi markami są Citroen, Renault oraz Peugeot. Sporym uznaniem cieszą się też auta firmy Dacia, która, pomimo iż wywodzi się z Rumunii i tam właśnie zlokalizowane są jej zakłady produkcyjne, przynależy do marki Renault. Ogromne powodzenie tych marek w Polsce to najlepszy pretekst do tego, by powiedzieć, gdzie zaopatrywać się w części do samochodów francuskich.

Części do aut francuskich, które najczęściej wymieniamy

Jeśli idzie o najczęściej psujące się części do aut francuskich, prym wiodą z pewnością płyny eksploatacyjne oraz elementy zużywające się w warunkach zwykłego użytkowania. Są to głównie opony i żarówki, klocki i tarcze hamulcowe, jak również płyn chłodniczy, płyn hamulcowy oraz olej silnikowy i do skrzyni biegów. Na dodatek każda marka – a nawet każdy model – ma pewne części, które wyjątkowo często się psują. To może być na przykład elementy układu zawieszenia, hamulce, układ wydechowy, zamki, oświetlenie lub silnik.

Jak szybko i wygodnie nabyć części do aut francuskich?

Część usterek można usunąć samodzielnie – o ile dysponujemy koniecznymi umiejętnościami – inne natomiast wymagają stosownego sprzętu, używanego właściwie tylko w serwisach. Natomiast nieważne, czy chodzi o zaopatrzenie warsztatu, czy też o naprawę auta, części do samochodów francuskich najlepiej kupić przez internet, w sklepie zajmującym się sprzedażną podzespołów danej marki.

Kontakt z nami:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]