Czym charakteryzuje się antena DVB T?

Więcej o antenie telewizyjnej na telmor.pl.

W przeważającej większości domów znaleźć można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym urządzeniem, należy zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sklepach dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się także niezwykłą odpornością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co trzeba uwzględnić przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy zakupić. Warto wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Uwzględnić należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]