Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Problem pułu zawieszonego w atmosferze dotarł już do świadomości przeciętnego Polaka i z rzadka bywa banalizowany. Obywatela naszego kraju zauważyli, iż czystość powietrza, które codziennie wdychamy, mocno oddziałuje na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą wdrożone skuteczne rozwiązania, każdy jest zmuszony zadbać o swoje zdrowie, przykładowo poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od uznanych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo pojawienia się wysokiego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój licznych schorzeń płuc podatni są w szczególności mieszkańcy dużych miejscowości oraz terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie szkodliwego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak np. LIFAair, Blueair bądź AirFree, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów, toteż nie jest to już coś nowego na naszym rynku. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z powietrza zanieczyszczeń, nieraz mają one również inne użyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły oraz mikroorganizmów

Oczyszczacze powietrza dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego łatwo znajdziemy sprzęt właściwe do danej kubatury wnętrza. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, toteż bez wysiłku daje się przesunąć je między pomieszczeniami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wychwytują one też grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą wywoływać rozmaite reakcje alergiczne lub choroby, a także groźny benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje powietrze, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a jednocześnie przynosi mocniejszy sen. Część urządzeń ma również sensory ostrzegające o obecności CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza zaleca się głównie alergikom.