Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Aparat do masażu uciskowego kupisz na carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również miejsca ucisku.

Aparat do presoterapii – pobudzenie krążenia chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia stosują aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród aparat naciska na kończynę, stymulując tym samym cyrkulację chłonki. Jest multum zaleceń do korzystania z zabiegu presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu cellulitu bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się też bardzo popularna w świecie sportu, najczęściej jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowy sprzęt do presoterapii

Szerokie możliwości zastosowania urządzeń do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, za sprawą mobilnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, toteż bez problemu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi zaburzenia rytmu serca i choroby bakteryjne oraz wirusowe, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]