Jak dobrać buty na motor odpowiednio do potrzeb?

Jeśli potrzebujesz butów na motocykl, koniecznie sprawdź https://tinyurl.com/y2bxaugj.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i pozostałe elementy odzieży dla motocyklistów, świetnie się prezentują i zapewne niejedna osoba chce je mieć ze względu na sam ich design. Jednakże ich elementarnymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem oraz zagwarantowanie ochrony stopy oraz goleni podczas możliwego wypadku.

Czym charakteryzują się różne kategorie butów na motocykl?

Kłopot z tym, jakie buty motocyklowe będą stosowne, mają nie tylko początkujący kierowcy, ale nawet osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na jednośladach. W sklepach z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów kupimy kilka typów obuwia. To przede wszystkim:
1. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające wyłącznie do kostki, które są świetne na spokojną, dość wolną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie zagrożenie udziału w wypadku jest zdecydowanie mniejsze, tym samym ochrona stopy nie jest tu kluczową cechą. Ich zaletą jest natomiast wyjątkowa wygoda, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy poruszamy się na własnych nogach.
2. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na autostradach, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo urazów i wypadków jest znacznie większe. Buty na motocykl tego typu wyposażone są w stosowne usprawnienia redukujące niebezpieczeństwo obtarć skóry i złamania kości stopy czy podudzia. Te buty są długie, sztywne i z trudem można się w nich przemieszczać na piechotę.
3. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Kończą się powyżej kostki, nierzadko do połowy łydki i wykonane są z materiałów ochraniających stopę przed zamoknięciem.

Buty na motocykl – przemyśl wybór

Wybierając buty motocyklowe należy na początku określić, jakie jest ich ogólne zastosowanie – użycie butów miejskich w trasie może skończyć się bolesnymi urazami w razie kraksy, z kolei buty crossowe noszone wyłącznie do przemieszczania się po mieście, będą może prezentowały się przebojowo, ale kierowca nie będzie czuł w nich komfortu. Zadaniem obuwia motocyklowego, tak jak innych elementów odzieży dla motocyklisty, jest spotęgowanie bezpieczeństwa jazdy i zabezpieczenie kierowcy, tym samym jakość wykonania i wykorzystanych w nim materiałów jest bardzo istotna. Kupujmy zatem buty na motor cenionych firm. W razie wątpliwości powinno się zawsze zwrócić się o wskazówkę do bardziej doświadczonego kierowcy albo zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu obuwia.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]