Jakie buty jeździeckie kupić – skórzane czy z innych materiałów?

Dowiedz się więcej o butach do jazdy konnej na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jazda konna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W rzeczy samej nie jest to dziwne – zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę spore zalety tej dziedziny sportu. Główne z nich to: trening odpowiedniej postury, wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, jak również poprawienie kondycji. Ponadto ma pozytywnie wpływa na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, likwiduje stres i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak żeby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy właściwie dobrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – ochrona całej lub części nogi

Odróżnia się dwa podstawowe typy butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Pierwsze są wyraźnie krótsze, ponieważ sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym zapewniają ochronę większej powierzchni nogi, redukując zagrożenie powstawania zadrapań i siniaków. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jednakże kupując je warto pamiętać o tym, by wyposażyć się również w osłonę na nogi – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z czego robi się buty jeździeckie?

W trakcie zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wytworzone. Na rynku odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Skóra jest bez wątpienia bardziej kosztowna, ale warto się na nią zdecydować z uwagi na większą trwałość oraz umiejętność dopasowania się buta do konturu stopy dżokeja. Zalecane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i po kilku dniach zyskuje docelowy kształt. Bydlęca skóra pod tym względem prezentuje się trochę gorzej, niemniej jednak jej walorem jest niska cena.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]