Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Dowiedz się, gdzie zamówić kapsułki kawy do ekspresu.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do ekspresu to również nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,40 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zwykle ok 15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się często czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Aktualnie do wszystkich wziętych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]