Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

Zobacz, gdzie nabyć hakowce, wejdź na ekombud.pl.

Nie wszystkie odpady powinny trafić do pojemników na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to głównie tych, które są generowane w czasie różnych prac budowlanych i remontów, jak również odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać odwiezione do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć komplikacje powiązane z magazynowaniem i transportem śmieci. By się przed nimi ustrzec, trzeba wyposażyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na odpady

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do gromadzenia i przewozu gruzu, starych mebli, opakowań i podobnych odpadów. Poza tym dostępne są również kontenery uszczelniane, które świetnie zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są także konieczne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak trociny, granulaty bądź wióry metalowe. Proces ich załadunku usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najprostsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla przedsiębiorstw budowlanych i ekip sprzątających

Adresatami oferty producentów kontenerów na odpady są różne podmioty. Pośród nich można wymienić m.in. firmy sprzątające i parające się opróżnianiem mieszkań, przedsiębiorstwa budowlane, a także wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się podmioty świadczące usługi wywozu gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Użyczają je one swoim klientom, a po zapełnieniu przewożą do punktu legalnego ich składowania lub utylizacji.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]