Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Chcesz zamówić lampy solne? Odwiedź tę stronę.

Niewielkie dekoracje z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z rozmaitych wypraw po Polsce, a niekiedy kupujemy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Sporadycznie jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – zazwyczaj to po prostu dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większych przeszkód dostosujemy je do aranżacji domu, bowiem są dostępne w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa jak linie papilarne, jako że nie ma brył kamiennych o takiej samej siatce krystalizacji oraz kształtach. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie obrobioną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, przykładowo piramidy bądź sześcianu.

Lampy solne – z ich pomocą szybciej się odstresujesz

Dużo osób sądzi, że lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania ujemnych jonów, równoważących te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki dają tego rodzaju lampy, jest łagodny i kojący, zatem poleca się nabycie ich osobom, którym dokucza stres albo bezsenność, bowiem dzięki nim można szybciej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Robi się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli kamiennej używa się w aranżacji wnętrz oraz gastronomii.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]