Lampy solne – cechy lecznicze

Znajdź lampę solną himalajską.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały ogromną popularność. Trzeba przyznać, że są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym przytulną aurę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać też korzyści lecznicze?

Lampy solne

Lampy solne to nie wyłącznie ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

W jaki sposób działają lampy solne?/W jaki sposób działa lampa solna?/Lampy solne – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub ewentualnie problemy z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń wytwarzanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie modne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale także potencjalne źródło zdrowia oraz właściwego nastroju.

Kontakt z nami:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]