Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Szukasz listwy podłogowej? Odwiedź ten adres

Wydają się niewiele znaczącym detalem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie kabli oraz zabezpieczają dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To na pewno dostateczny argument, aby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i doskonale koresponduje z eleganckimi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]