Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Na skyshutters.pl znajdziesz wizualizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie.

Szutersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć także w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, gdyż to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w trakcie dnia, jak również przyjmują tu gości. Dlatego więc powinno się zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale równocześnie przytulne. Dowolność ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza, co umożliwia m.in. przyjemne jego ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, jeśli pragniemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – znakomita osłona przed hałasem

Możliwość kontroli dostępu światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak też z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych zimą przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Co więcej okiennice typu shutters tworzą efektywną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu niż w fałdach zasłon, a ich czyszczenie jest niezwykle proste i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]