Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – potrzebne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub znaczną powierzchnię. W takich przypadkach warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Profesjonalne mopy do podłogi – czym się charakteryzują?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma służyć do mycia podłóg o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Należy także pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie.

Mocny trzonek i wiadro – istotne akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć podłogi. Niemal równie istotne są również akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu pracownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane znacznie upraszcza i skraca czas mycia podłóg. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni polecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]