Na gaz czy na prąd? Jaki grill ogrodowy kupić?

Grill z przyjaciółmi to najpopularniejszy w naszym kraju sposób spędzania wolnego czasu. To głównie fantastyczna możliwość porozmawiania z bliskimi, wypróbowania grillowanych mięs, a także innych dań. Przyjrzymy się zatem, jaki grill ogrodowy dobrze sprawdza się do przyrządzania pysznych posiłków.

Grill ogrodowy na niewielką działkę

Najważniejszy podział grilli ogrodowych to urządzenia zabudowane i przenośne. Szczególnie urządzenie pozwalające na jego przemieszczanie cieszy się dużym powodzeniem pośród polskich grillowiczów, gdyż doskonale sprawdza się w przypadku niewielkich posesji. W zależności od sposobu zasilania wymienić można modele zarówno węglowe, na gaz, jak i prąd. Najchętniej wyszukiwane w autoryzowanych punktach i w marketach są z całą pewnością ogrodowe grille na węgiel drzewny. Wyprodukowane z wytrzymałej blachy, wyposażone w pokrywę – w sklepach dostaniemy je najczęściej w przystępnych cenach. Szaszłyki czy karkówkę opieka się na nich w bezpieczny sposób, a cały proces możemy sprawdzać za pośrednictwem praktycznego termometru. Miłośnicy grillowania uwielbiają grille na węgiel, gdyż nadają daniom niepowtarzalny smak, jednak ich obsługa wymaga praktyki, by przygotowane na nich mięsa czy warzywa nie były nadmiernie nadpalone, a zatem, by były zdrowe.

Grill ogrodowy gazowy bądź elektryczny

Ogromnym wzięciem cieszą się także grille gazowe, które są zdecydowanie prostsze jeśli chodzi o przyrządzanie potraw. Do takiego grilla nie ma potrzeby dokładać węgla ani męczyć się z jego rozpalaniem. Musimy jedynie ułożyć szaszłyki na ruszcie, a następnie włączyć gaz. Zaletą modelu grilla na gaz jest niezaprzeczalnie to, że łatwiej można go wyczyścić, bo w trakcie pieczenia dań nie wydziela się popiół. Identyczną cechę posiada grill elektryczny, który do sprawnej pracy wymaga jedynie przyłączenia go do prądu. Bez względu na to model urządzenia chcemy nabyć, warto zamawiać go w autoryzowanym salonie sprzedaży, w którym poza grillami renomowanych marek, uzyskamy też kompleksowe doradztwo ze strony obsługi.