Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Dowiedz się więcej o okiennicach wewnętrznych.

Planując aranżację wnętrza, z rzadka poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Przeważnie wybiera się tradycyjne rozwiązanie, czyli zasłony oraz firany, które czasem łączone są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Shuttersy – nowość w europejskich domach

Podstawową cechą shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, tym samym można ustawiać je pod różnymi kątami, w zależności od kaprysu domowników. Wykonuje się je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), a także z drewna. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się głównie na oknach, niemniej jednak świetnie sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w w Europie domach widuje się nadal okazjonalnie, ale większa część z nas zapewne rozpoznaje je z ekranu telewizora lub kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, czyli w USA czy w Nowej Zelandii.

Dlaczego warto wybrać shuttersy?

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale wyglądają, mają one też praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można regulować użycie energii słonecznej: w upalne dni ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać stracie ciepła. Shuttersy wspaniale komponują się z różnymi stylami wnętrz i można zainstalować je na większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezmiernie atrakcyjny wygląd, zatem podnoszą wartość posesji. Wypada także uwydatnić, że okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez wykorzystania łańcuszków, co posiadacze psotliwych psów i kotów lub rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się wystające sznurki, uznają na pewno za dodatkowy atut.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]