Rękawice na motor – chroń dłonie w czasie jazdy lub wypadku

Jeśli potrzebujesz rękawic na motor, powinieneś odwiedzić ten adres.

Zakup rękawic jest najczęściej najniższym wydatkiem na zakupowej liście motocyklisty, lecz ich odpowiedni wybór jest niesłychanie istotny. Wielu ekspertów uważa, iż są one wręcz podstawowym – rzecz jasna zaraz po kasku – elementem motocyklowego ekwipunku. Podczas upadku ludzie bezwiednie wyciągają przed siebie ręce, skutkiem czego to one przyjmują większość energii uderzenia. Rękawice na motor muszą więc chronić dłonie, ale także powinny zapewnić im wystarczającą swobodę ruchu w czasie jazdy. Ich dobór nie jest zatem łatwą sprawą. Na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak dobrać typ, który będzie stosowny do panujących w danej chwili warunków?

Rodzaje rękawic na motor – miejskie, sportowe, cross

Poszukując rękawic na motor, wskazane jest pomyśleć na początku o tym, w jakich sytuacjach będziemy ich używali. Wyróżnia się parę rodzajów rękawic na motor. Rękawice sportowe dostosowane są w głównej mierze do potrzeb kierowców lubiących szybką jazdę. Jeśli jednakże preferujemy spokojniejszy styl jazdy, warto kupić rękawice miejskie albo turystyczne (te drugie zostały zaprojektowane w ten sposób, aby zapewnić wysoką wygodę w trakcie długodystansowych tras). Motocykliści wybierający off-road, powinni zaś zdecydować się na rękawice cross, które przeznaczone są do niezbyt szybkiej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie powinny być stosowane do poruszania się po nawierzchniach asfaltowych. Dodatkowo całkiem odrębnym rodzajem rękawic są przeciwdeszczowe rękawice motocyklowe, które zapewnią ciepło oraz ochronę dłoni w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Rękawice motocyklowe – kevlar, skóra oraz pozostałe solidne materiały

Szukając rękawic na motor warto obowiązkowo mieć na uwadze to, z czego zostały one uszyte. Polecamy te wyprodukowane ze skóry – głównie koziej, kangurzej czy też bydlęcej, a także te wzmocnione kevlarem oraz innymi materiałami o zwiększonej wytrzymałości. Zalecamy także zaopatrzyć się w użyteczne akcesoria do rękawic na motor. Są nimi między innymi wkładki, które zapewnią wygodną jazdę również w chłodniejsze dni.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]