Różne zastosowania stalowych kontenerów specjalnych

Kontenery na odpady zamówisz na ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, gruz, złom, jak również zdemontowane elementy drzwi i okien – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w płynnych lub półpłynnych najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

W przypadku ładunków o dużych rozmiarach niebędących odpadami lub potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla firm transportowych i magazynów.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]