Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

Chcesz zamówić sok z kiszonej kapusty? Odwiedź ten adres.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znów wracają do naszego menu. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają też nowe, do tej pory mniej popularne warzywa oraz owoce. Pisząc o zdrowotnych walorach jedzenia poddanego fermentacji nie można pominąć również napojów takich jak maślanka, kwas chlebowy czy rozmaitego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych warzyw. Przede wszystkim te ostatnie są godne zainteresowania – pozwalają łatwo i błyskawicznie dostarczyć naszemu organizmowi składniki potrzebne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający sporo związków wpływających pozytywnie na nasze zdrowie. Głównym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, ogórków bądź inny kiszonek to również kopalnia witamin. Warta uwagi jest głównie wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tego napoju ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić ze względu na zawartość witaminy K i E, witamin z grupy B, a także duże stężenie soli mineralnych.

Z jakiego powodu powinno się pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, ze względu na obecność bakterii kwasu mlekowego korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Na domiar tego nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy depresji, cukrzycy i szkorbutu, a także pomagają radzić sobie z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki powinny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak np. wrzody dwunastnicy czy niestrawność. Wzmacniają one także apetyt i działają osłonowo w czasie kuracji antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]