Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

Zamów środki antyseptyczne.

Specjalistyczne środki odkażające pozwalają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. Jak działają i gdzie są stosowane? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – skład i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących mieć negatywne działanie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W skład środków dezynfekujących najczęściej wchodzi aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, chlor, alkohol, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, a także wiele innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), żele, chusteczki do dezynfekcji oraz płyny w sprayu.

Zastosowanie środków do dezynfekcji

Środki odkażające wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania urządzeń sanitarnych, blatów, podłóg, toalet, znajdują również zastosowanie przy myciu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dopasowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]