Ubrania na motocykl – co warto kupić?

Szukasz odzieży motocyklowej? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Nie od dawna wiadomo, iż poruszanie się na motorze nie jest bezpieczną aktywnością. W czasie kolizji prowadzący motocykl nie jest chroniony przez pasy i całkowicie odczuwa on siłę zderzenia. Skutkiem tego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w dobrą odzież zaprojektowaną z myślą o jeździe tego typu. Ubranie na motor nie tylko redukuje ewentualne urazy motocyklisty, ale także chroni go przed deszczem, wiatrem oraz promieniami słonecznymi, co zwiększa komfort jazdy.

Podstawowa odzież na motocykl – co koniecznie warto mieć?

Kupując Ubranie na motor przede wszystkim powinno się wyposażyć się w kask, gdyż zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, bez względu na to czy mkniemy sportowym ścigaczem po ekspresówce, czy poruszamy się z niską prędkością na skuterze. Jest to również najistotniejszy element zabezpieczenia prowadzącego jednoślad, ochraniający głowę przed uszkodzeniami mogącymi mieć poważne skutki dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do ochrony innych części ciała w czasie jazdy jest dużo możliwości. Miłośnik motorów może skompletować swój strój dobierając odpowiednią spodnie oraz kurtkę opracowane specjalnie do jazdy na motocyklu lub wybrać kombinezon. W sklepach motoryzacyjnych w ofercie znajdziemy odzież tekstylną oraz skórzaną. Bez wątpienia, skóra jest niezmiernie wytrzymałym na uszkodzenia materiałem, co nie znaczy, że ubrania na motor wyprodukowane z tekstyliów chroni w mniejszym stopniu – korzysta się w nich z tkanin o wysokiej odporności na wysoką temperaturę i ścieranie. Te elementy odzieży kierowcy są uzupełnione o stosowne wzmocnienia osłaniające kolana, łokcie oraz barki, które w czasie wypadku są szczególnie wystawione na otarcia.

Camelbagi, rękawice oraz inne akcesoria

Następnymi ważnymi częściami ubrania na motor są rękawice oraz buty. Rękawice w razie upadku chronią dłonie przed poważnymi urazami, ponieważ to nimi automatycznie osłaniamy resztę ciała wyciągając je przed klatkę piersiową i głowę, przez co narażamy je na złamania i bolesne otarcia skóry. rekomenduje się zatem zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi elementami chroniącymi wewnętrzną część dłoni oraz kostki. Odpowiednie buty na motocykl oprócz tego, że ochraniają drobne kości stopy, zapewniają również lepszą przyczepność, a co za tym idzie łatwiejsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie jeszcze części odzieży na motocykl warto kupić? To naturalnie camelbagi, kołnierze, gogle jeśli używamy kask crossowy, a także kolejne slidery, zbroje lub ochraniacze.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]