Wyposażasz ogródek? Polecamy drewniane meble ogrodowe

Leżak ogrodowy drewniany znajdziesz na https://rabwood.sklep.pl/pl/c/Meble-ogrodowe/18.

Meble, które stawiamy w domu muszą być ładne, stabilne oraz komfortowe. Niestety zgoła odmiennie patrzymy na meble ogrodowe. Na polskich działkach i w ogrodach dominują stoły oraz krzesełka z plastiku i metalu. Lecz nic tak wspaniale nie harmonizuje się z głęboką zielenią naturalnego otoczenia jak tradycyjne ogrodowe meble drewniane.

Zestaw mebli ogrodowych – podstawowe wyposażenie działki oraz ogrodu

Jeśli dysponujemy większym ogrodem trzeba zaaranżować go tak, by w czasie lata dało się wygodnie odpoczywać jak również spożywać posiłki pod gołym niebem. Najważniejszym wyposażeniem ogrodu bądź działki powinien być zatem zestaw mebli ogrodowych – spory stół wraz z zestawem krzeseł w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich potencjalnych gości. Jeżeli ogród jest na tyle duży, iż biegnie przez niego parę dróżek bądź stworzony w nim został zakamarek z sadzawką, trzeba wziąć pod uwagę postawienie w tych lokalizacjach drewnianej ławki, na której można przysiąść albo wręcz się położyć i upajać się okalającą nas przyrodą. Niemniej jednak nawet jeżeli brak miejsca na ustawienie sporego kompletu ogrodowego, warto wygospodarować przestrzeń na 2-3 leżaki ogrodowe, które w razie potrzeby można rozłożyć, aby zażyć słonecznej kąpieli.

Ogrodowe meble drewniane – wytrzymałe, ale wymagają systematycznej pielęgnacji

Drewniane są niezwykle wytrzymałe, a zarazem świetnie prezentują się zarówno jako meble tarasowe bądź balkonowe, jak i ustawione pośród zieleni. Drewno podkreśla rustykalny charakter otoczenia, lecz nie świadczy to o tym, że drewniane zestawy ogrodowe są sztampowe i nudne. Drewno umożliwia znaczną personalizację. Meble można przemalować na przeróżne barwy korespondujące z konkretną aranżacją ogrodu. Nietrudno również uwydatnić ich naturalność – należy po prostu zastosować odpowiednią bejcę. Przeciwnie do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane zestawy ogrodowe przetrwają wiele lat, o ile ich właściciel zadba o ich staranną pielęgnację. Jeżeli meble będą systematycznie olejowane oraz impregnowane według wytycznych producenta, chłód czy opady atmosferyczne będą mieć minimalny wpływ na ich zużycie. I co bodajże bardzo ważne dla ludzi kochających naturę – meble z drewna są najbardziej eko rozwiązaniem, jeśli idzie o urządzenie działki. Nawet jeżeli z powodu zużycia trzeba będzie je wyrzucić, jest to odpad biodegradowalny o nieznacznym negatywnym wpływie na otoczenie.

Kontakt z nami:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]