Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Szukasz szczegółowych informacji o aktywnych wyprawach? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Wyróżnia się dwa typy ludzi: pierwsi uwielbiają czas wolny spędzać na błogim lenistwie, a drudzy w każdy urlop muszą zrobić coś nadzwyczajnego, czego do te pory nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne sporządzają nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Wyprawy dla aktywnych to starannie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chcą zobaczyć przeróżne rejony naszej ojczyzny i świata z całkiem innej perspektywy. Plan takich podróży jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których typowy wczasowicz nie dozna z pozycji wygodnego siedziska na balkonie wynajętego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to również doskonała szansa, żeby przyswoić sobie przydatne kwalifikacje, bowiem niejednokrotnie wiąże się ze szkoleniami niezbędnymi do poznania zasad przeżycia na danym obszarze. Podczas wycieczki w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak używać czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają podstawy survivalu, jak również tego, jak zachować się w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc np. podczas lawiny. Warto też dodać, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest niełatwymi wyzwaniami wymagającymi ufności i współpracy z innymi członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wyprawy to nie tylko europejskie góry

Najciekawsze wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to najczęściej wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami najpiękniejszych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez problemu poradzą sobie również w czasie wyprawy w Himalaje albo na Wyspy Komodo.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]