Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Tu otrzymasz szczegółowe informacje w temacie wypełniania zmarszczek.

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który od dziesięcioleci używany jest do wytwarzania kosmetyków oraz w licznych zabiegach medycyny estetycznej. Kwas ten ma wiąże duże ilości H2O, dlatego dodawany jest często do peelingów czy serum nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w w organizmach ludzi i zwierząt, zatem dość rzadko jest przyczyną reakcji alergicznej. W medycynie estetycznej z kolei ten związek wykorzystywany jest przeważnie do modelowania rysów twarzy, wypełniania zmarszczek (zarówno głębokich, jak i płytkich), jak również powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek – cieszący się popularnością zabieg z użyciem kwasu hialuronowego

Intencją ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest nie tylko przyciągnięcie do skóry H2O (pojedyncza cząsteczka kwasu potrafi związać aż 250 cząsteczek wody!), ale również zaktywizowanie komórek tkanki łącznej do wyzwalania większych ilości kolagenu, a w rezultacie spowodowanie, iż skóra znowu stanie się jędrna. Najczęstszym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, w szczególności tych widocznych w okolicy ust oraz nosa (czyli fałd nosowo-wargowych), bruzd przy oczodołach i wokół brody czy poziomych zmarszczek czołowych. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co sprawia, że bruzda w kilka minut staje się niezauważalna. W zabiegach wypełniających stosuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a skutkiem tego o wiele trwalszy. Pozostaje w tkance przez dłuższy okres, dlatego efekty zabiegu są dostrzegalne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – regularne i jędrne warg

Poza modelowaniem twarzy i wypełnieniem zmarszczek, standardowym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez centra medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego przeważnie osoby, które nie są zadowolone z rozmiaru oraz linii ust bądź których usta są niesymetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa na ogół mniej więcej 30 minut, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wprowadza się w wybrane miejsca ust za pomocą tak zwanej“tępej igły”, czyli kaniuli. Poprawnie przeprowadzony zabieg skutkuje bardziej regularnymi, jędrnymi, lecz wciąż naturalnie wyglądającymi ustami.

Kontakt z nami:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]